Balónky

Jak je zřejmé z titulní strany, prioritou naší firmy je stánkový prodej balónků naplněných héliem nebo vzduchem a prodej balónků na zakázku. Zákazník si balónky vybírá v místě prodeje, kde zboží vidí jak nafouknuté, tak i prázdné. Fotogalerii balónků zde prozatím neuvidíte, pracuje se na ní.

Hlavní artikl našeho obchodu tvoří balónky z přírodního kaučukového latexu. Tyto balónky mají klasický kulatý nebo oválný tvar. Jsou k dispozici ve všech barvách a v několika rozměrech. Velice oblíbené jsou balónky s potiskem různých motivů. Z latexových balónků dále nabízíme např.balónky ve tvaru zajíce, slona, myšáka, kočky, žížaly nebo srdce.

Další kategorií jsou fóliové balónky střední a veliké. Střední fólie se plní vzduchem a připevňuje se na tyčku s držákem, veliké fólie se plní téměř výhradně héliem. Tyto balónky se vyrábí v široké škále motivů, tvarů a figur. Mezi nejžádanější patří např. kůň, dalmatin, delfín, kosatka, beruška, květina, medvídek, pavoučí muž, motorka, atd.

Nafukování balónků - všeobecný popis

Balónky lze plnit héliem nebo vzduchem. V případě plnění vzduchem balónek sice nelétá, ale podle jeho kvality vydrží v nezměněném tvaru i několik měsíců. Takto plněné balónky ovšem postrádají jisté kouzlo tajemna, které uchvacuje zejména děti, a tak jako odložená hračka končí brzy zničené v odpadkovém koši.

Balónky naplněné héliem létají a jsou velmi oblíbené hlavně dětmi, mládeží a částí dospělé populace. Mají však jednu nevýhodu - po jisté době z nich hélium uteče (bývá to obvykle do 24h. v závislosti na teplotě okolí). Je to způsobeno tím, že hélium je jeden z nejlehčích plynů a postupně prostupuje pláštěm balónku, který je do jisté míry porézní. Plyn tedy neuniká uzlem balónku, jak se domnívá většina našich zákazníků, ale pláštěm. Proto je vhodné provádět plnění balónků nejlépe bezprostředně před akcí nebo v jejím průběhu, případně 4 až 5h. předem. Čím nižší je teplota okolí, tím déle balónek vydrží.

Výjímku tvoří fóliové balónky, jejichž plášť tvoří hliníková fólie, která plyn téměř nepropustí. Pokud nedojde k mechanickému poškození (propíchnutí, prošlápnutí), vydrží tento balónek několik měsíců a lze ho i opětovně doplňovat.

Nutno zdůraznit, že hélium je netečný (inertní plyn) plyn, který je bez zápachu, nehoří, nevybuchuje a je tedy naprosto bezpečný. Jeho výroba je značně složitá a nákladná, což výrazně ovlivňuje cenu tohoto produktu. V minulosti (zhruba do r. 1991) se balónky plnily vodíkem, jehož cena je ve srovnání s héliem podstatně nižší.


Vlastimil Rajman
Souběžná 804, Liberec - Vratislavice nad Nisou
e-mail: rajman@email.cz
tel.: (+420) 607 575 604