Balónková dekorace

Balónkovou dekoraci je třeba realizovat přímo na místě určení, pokud možno těsně před začátkem akce. Na místě konání je vhodné předem projednat s objednatelem způsob a rozsah výzdoby.

Základ dekorace tvoří tzv.girlandy. Jedná se o řetězec balónků stočených do spirály o průměru cca.0,5m,čímž se vytvoří „had“,který se dá libovolně nastavovat. Girlandy se po nafouknutí pověsí na místo určení nebo se připevní na konstrukci například ve tvaru brány, kruhu, srdce a.j. Balónky v této girlandě mohou být jednobarevné nebo různobarevné.

Při výzdobě sálů je dobré prostor oživit balónky s různorodým potiskem (např. hvězdné nebe, bílá srdíčka, muzika, smíšek, piráti, colory,…), které se navazují na centrální šňůru a poté pověsí dle libosti do prostoru.

Osvědčená atrakce je hrozen z 300 až 2000 balónků nafouknutých vzduchem (několik balónků možno naplnit vodou). Tento hrozen je zavěšen pod stropem sálu na kladce, přes kterou vede provaz, na kterém hrozen visí. Druhý konec provazu je třeba přivázat na bezpečné místo mimo taneční parket. V průběhu,
nejlépe však ke konci zábavy pořadatel tento balónkový hrozen spouští mezi tanečníky, kteří si s jeho likvidací s radostí poradí.

Dalším zpestřením při výzdobě sálu je nafouknout část balónků héliem a v trsech nebo jednotlivě navázat na vhodná místa.

Héliovými balónky lze také vyplnit část nebo celý strop sálu (provázky je vhodné odstřihnout 2 až 2,5 m nad zemí, nebo je vůbec neuvazovat).

Dekorace z balónků plněnými vzduchem vydrží v interéru minimálně 5 dnů, v exteriéru dle okolností. Balónky plněné héliem vydrží v průměru 12 hodin.

Využití balónkové dekorace

- plesy
- zábavy
- prezentace společnosti
- výstavy
- zahájení provozu
- dekorace prodejního místa
- svatby
- narozeniny
- diskotéky atd.

Vytvoření balónkové dekorace na Vaší akci je specifická záležitost a je třeba ji objednat s dostatečným předstihem.

 


Vlastimil Rajman
Souběžná 804, Liberec - Vratislavice nad Nisou
e-mail: rajman@email.cz
tel.: (+420) 607 575 604